Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Sępólnie Krajeńskim

89-400 Sępólno Krajeńskie
ul. Kościuszki 28

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Sępólnie Krajeńskim

89-400 Sępólno Krajeńskie
ul. Kościuszki 28

Archiwum aktualności

  Bezpieczne ferie

  BEZPIECZNE FERIE!!!

  W naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe i potrwają do dnia  25 stycznia 2019r. To dla dzieci i młodzieży wspaniały czas zimowego wypoczynku, ale także czyhających wypadków i zagrożeń. W celu ich uniknięcia Państwowa Inspekcja Sanitarna wspólnie z Policją realizuje kampanię pod hasłem „BEZPIECZNE FERIE”.

  Obejmuje ona różnego rodzaju działania mające na celu dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej dokonują kontroli obiektów, w których odbywa się zorganizowany wypoczynek młodzieży, takich jak obiekty sportowe, szkoły, baseny, domy kultury czy lodowiska. Wspólnie z przedstawicielami Policji prowadzona jest ponadto edukacja uczestników wypoczynku w zakresie zasad bezpieczeństwa.

  Bezpieczeństwo w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie zależy także w dużej mierze od nas samych. Dlatego APELUJEMY O ROZWAGĘ – w szczególności do Was najmłodsi!!!

  • Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej – dlatego pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach. Korzystajcie ze specjalnie przygotowanych lodowisk.
  • Nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych.
  • Ubierajcie się stosownie do pogody – wychodząc na zewnątrz pamiętajcie o szaliku, czapce, rękawiczkach oraz nieprzemakalnych butach i kurtce.
  • Spędzając ferie w domu korzystajcie z umiarem z komputera czy telewizora! Aktywny wypoczynek zimowy  wpływa korzystnie nie tylko na waszą odporność, ale także na prosty kręgosłup.

   

  DRODZY RODZICE!!! Dzieci spędzając czas ferii czy to w domu czy na wolnym powietrzu czasami zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego otoczcie je właściwą opieką w celu ochrony przed przykrymi następstwami wszelkich ryzykownych zachowań.

   

  FERIE BEZ DOPALACZY!!!

  Niestety każdy czas wolny od nauki to również czas nasilenia się zachowań ryzykownych wśród młodych ludzi, którzy mają wtedy swój pierwszy kontakt z tytoniem, alkoholem i narkotykami, w tym także z tzw. „dopalaczami”. Po ich spożyciu młodzi ludzie nie kontrolują swojego zachowania i mogą przez to doprowadzić do zagrożenia własnego zdrowia. Nie warto ryzykować własnego zdrowia i życia – nawet najmniejsza dawka dopalacza może okazać się śmiertelna!

   

  Razem zadbajmy o to, aby czas ferii minął bez przykrych niespodzianek. Życzymy wszystkim bezpiecznej zimowej zabawy!!!

   

  Przydatne strony:

  www.rcb.gov.pl/wp-content/uploads/poradniki/poradnik_zima_wypoczynek.pdf

  www.bezpiecznienastoku.pl

  www.msit.gov.pl/pl/turystyka/aktualnosci/2090,Akcja-informacyjno-edukacyjna-Bezpieczna-Woda-wersja-zimowa.html