Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Sępólnie Krajeńskim

89-400 Sępólno Krajeńskie
ul. Kościuszki 28

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Sępólnie Krajeńskim

89-400 Sępólno Krajeńskie
ul. Kościuszki 28

Archiwum aktualności

  Informacja

  Ruszyła kampania Głównego Inspektoratu Sanitarnego pn.  #zaszczepieniBezpieczni – Powodów do szczepień jest wiele!

  Szczepienia ochronne to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakim dysponuje zdrowie publiczne. W grudniu 2018 r. ruszyła ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem #zaszczepieniBezpieczni skierowana do rodziców szukających odpowiedzi na nurtujące pytania na temat szczepień ochronnych.

   

  „Warunkiem zachowania zdrowia jest szczepienie”

  Celem kampanii jest propagowanie szczepień jako najskuteczniejszego sposobu w walce z niebezpiecznymi, często śmiertelnymi chorobami zakaźnymi zagrażającymi zdrowiu i życiu. Bardzo istotnym elementem kampanii jest cykl filmów edukacyjnych publikowanych na stronie internetowej i profilach GIS w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Youtube). Filmy poruszają wiele historii,  istotnych informacji, praktycznych porad, które pozwolą rozwiać wątpliwości rodziców, ułatwić podjęcie decyzji o szczepieniu, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

  Filmy edukacyjne oraz wiele innych informacji na temat kampanii dostępne są na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod tym linkiem ->