Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Sępólnie Krajeńskim

89-400 Sępólno Krajeńskie
ul. Kościuszki 28

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Sępólnie Krajeńskim

89-400 Sępólno Krajeńskie
ul. Kościuszki 28

Archiwum aktualności

  Ogólnopolski Dzień Tornistra – 1 października

  Dzień Tornistra

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Kraj. informuje, iż dzień 1 października został ogłoszony przez Panią Annę Zalewską – Minister Edukacji Narodowej – Ogólnopolskim Dniem Tornistra.  Dzień ten został ustanowiony na rzecz edukacji prozdrowotnej ukierunkowanej na profilaktykę wad postawy, w ramach której prowadzone są działania Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną.

  Inicjatorzy powyższej inicjatywy podkreślają, że jednym z warunków właściwego rozwoju fizycznego dziecka jest kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Nieodpowiednie nawyki związane z noszeniem zbyt dużego obciążenia na plecach oraz utrzymywaniem nieprawidłowej postawy ciała mogą przyczynić się do bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc, a w efekcie doprowadzić do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych.

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Kraj. mając na uwadze troskę o zdrowie najmłodszych zachęca szkoły podstawowe na terenie naszego powiatu, ale także rodziców i opiekunów do działań w ramach profilaktyki wad postawy.

  Czytaj więcej: Zalecenia dotyczące tornistrów szkolnych